متقاضی گرامی
ضمن عرض خوش آمد گویی به سامانه پیش ثبت نام موسسه آموزش عالی رسام، به اطلاع می رساند، موسسه آموزش عالی رسام در نظر دارد با ثبت اطلاعات اولیه شما عزیزان در این سامانه، اقدامات لازم در خصوص اطلاع رسانی به موقع و بهنگام، در زمان ثبت نام آزمون های سراسری در مقاطع مختلف تحصیلی و نیز نحوه ی پذیرش بدون کنکور، را به عمل آورد.
خاطر نشان می سازد این سامانه صرفا جهت اطلاع رسانی طراحی شده و هیچ تعهدی در زمینه پذیرش متقاضیان ایجاد نمی کند.
با تشکر
 
شرایط ورود به موسسه آموزش عالی رسام به شرح زیر است:  

·         داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی، برابر مصوبات مربوطه
·         داشتن گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم و یا گذراندن دوره پیش دانشگاهی نظام جدید مورد تایید وزارت آموزش و پرورش برای دوره کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته
·         داشتن گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه مورد تایید وزارت آموزش و پرورش برای دوره کاردانی پیوسته
·         داشتن گواهینامه کاردانی برای دوره کارشناسی ناپیوسته
·         ارائه مدرک کارشناسی برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد
 
نظام آموزشی 
 
·         آموزش در موسسه آموزش عالی رسام براساس نظام واحدی است.
·         در نظام واحدی ارزش هر درس با تعداد واحدهای آن درس سنجیده می شود و قبولی یا ردی دانشجو در یک درس به همان درس محدود می گردد.
 
سال تحصیلی
 
·         هر سال تحصیلی مرکب از دو نیمسال تحصیلی و یک دوره تابستانی است .                      
·         هر نیمسال تحصیلی شامل 16 هفته آموزش و دو هفته امتحانات پایانی و هر دوره تابستانی شامل 6 هفته آموزش و یک هفته امتحانات پایانی است.
 
فراغت از تحصیل
 
·         دانشجویی که یکی از دوره های کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد را با توجه به مجموعه شرایط زیر گذرانده باشد فارغ التحصیل شناخته شده و می تواند مدرک خود را دریافت نماید.
·          از طریق شرکت و قبولی در آزمون سراسری و یا براساس آیین نامه به دوره راه یافته باشد.
·         میانگین کل نمرات دانشجو در پایان دوره تحصیل حداقل 12 باشد.
·         تایید گواهینامه موقت فراغت از تحصیل پس از بررسی سوابق تحصیلی دانشجویان، براساس برنامه و مقررات آموزشی مصوب دانشگاه انجام می گیرد.
 
 شرایط ثبت نام
 
·         پذیرفته شدگان در آزمون ورودی و یا پذیرفته شدگان بدون کنکور موظفند در مهلت های تعیین شده طبق اطلاعیه های مربوط و ارائه مدارک لازم برای ثبت نام و انتخاب واحدهای درسی به واحد های دانشگاهی ذیربط مراجعه نمایند در غیر اینصورت در شمول متاخیرین ثبت نام قرار می گیرند.
 
انصراف از تحصیل
-دانشجو در صورت تمایل می تواند در خواست انصراف از تحصیل نماید . دانشجوی منصرف از تحصیل باید هزینه انصراف را برابر آخرین دستورالعمل مربوط بپردازد . دانشجوی انصرافی می تواند به فاصله دو ماه انصراف خود را پس بگیرد در غیراینصورت واحد دانشگاهی باید حکم انصراف را صادر و به دانشجو ابلاغ نماید.
-ترک تحصیل یا عدم مراجعه دانشجو به واحد دانشگاهی ( بدون اخذ مرخصی) در یک نیمسال انصراف از تحصیل محسوب می شود و دانشجوی منصرف حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت
 
 


لطفا جهت ثبت نام فرم ریز را تکمیل نمایید.
شایان ذکر می باشد  نام کاربری شما برای ورود به سایت ، ایمیل ثبت شده در فرم ذیل می باشد . 
 

پست الكترونيك*    
نام*   
نام خانوادگي*   
کلمه عبور*
تكرار کلمه عبور*  
 
تعداد بازديد : 34869