دسترسی سریع
گروه خبري : جدیدترین رویدادها
تاريخ انتشار : 1398/02/15 - 10:38
كد :50779

دانشگاه­های تک جنسیتی، فرصتی ناب در توسعه فضای علم­ اندوزی

زهرا سعیدی نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه مراکز آموزشی و دانشگاهی باید برند تحصیلی خود را به گونه ای برنامه‌ریزی و حفظ کنند که بهترین فضا را از جهت علمی و فرهنگی برای دانشجویان ایجاد کند، گفت: اگر بخواهیم مسیری را در آموزش عالی کشور ایجاد کنیم باید فضای علم اندوزی و حرص به علم را مورد توجه قرار دهیم.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/12/139611121258503813191674.jpg

وی با بیان اینکه برای ایجاد فضای علم اندوزی تشکیل دانشگاه‌های تک‌جنسیتی است، ادامه داد: تفاوت خاصی بین دانشگاه تک جنسیتی با سایر دانشگاه‌ها وجود ندارد. ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی بخشی از مطالبات جامعه است که تقاضای نسبتاً بالایی هم برای آن در چند سال اخیر وجود داشته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه خلع و نقطه ضعفی در اینگونه دانشگاه‌ها دیده نمی‌شود، اظهارداشت: با توجه به اینکه در عصر ارتباطات و اطلاعات قرار داریم، به طور یقین در مراودات علمی و پژوهشی مانعی ایجاد نخواهد شد هر چند در گذشته با وجود اینکه ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی وجود نداشت باز هم مشکلی در این زمینه دیده نشده است.

وی ادامه داد: آنچه که مهم است سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها است که دانشگاه‌های تک جنسیتی از این حیث در سطح قابل قبولی قراردارند و با دانشگاه‌های دو جنسیتی نه تنها برابری می‌کنند بلکه در برخی موضوعات دیده شده است که از این دانشگاه‌ها نیز جلوتر عمل کرده‌اند. از مزایای دانشگاه تک جنسیتی شاید بتوان پیشرفت علمی چشمگیر دانشجویان عرصه‌های علمی، ملی و بین المللی است.

نماینده مبارکه در مجلس افزود: بدیهی است که فواید دانشگاه تک جنسیتی با دانشگاه مختلط در راستای هدف و تعریف دانشگاه که تحصیل علم است متفاوت نیست و در حال حاضر دانشگاه الزهرا، و رسام در استان البرز، معصومه در قم و غیره در کشور فعالیت می‌کنند که پاسخ‌گوی بخشی از نیاز اقشار با سلایق خاص هستند.

تعداد بازديد : 154