گروه خبري : اخبار دانشگاه تفاهم نامه ها
تاريخ انتشار : 1394/03/31 - 13:27
كد :127

امضای تفاهم مابین دانشگاه رسام و دانشگاه های معتبر ایتالیا....

 

معرفی دانشگاه ایتالیایی :

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (به ایتالیایی: Politecnico di Milano) در ۲۹ نوامبر سال ۱۸۶۳ تاسیس گردیده و بزرگ‌ترین دانشگاه فنی در کشور ایتالیا و یکی از معتبرترین مراکز علمی در اروپا است.

این دانشگاه در میلان ایتالیا واقع شده و حدود ۴۰٬۳۱۲ دانشجو و ۲٬۵۱۷ استاد و استادیار دارد.
دانشگاه پلی تکنیک میلان بزرگترین موسسه در ایتالیا برای مهندسی معماری و طراحی صنعتی بوده و 30،000 نفر دانشجو در 7 دانشکده مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بر طبق آمار سایت topuniversities در سال 2011 این دانشگاه به صورت کلی در جهان رنکینگ 277 و در Engineering & IT دارای رنکینگ 48 در میان دانشگاه های دنیا را دارا می باشد. در فهرست رتبه‌بندی دانشگاه های ایتالیا بوسیله وزارت علوم ایران این دانشگاه در رده دانشگاه های درجه ممتاز ایتالیا به چشم می خورد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان به 7 دانشکده تقسیم بندی شده است که 2 تا از این دانشکده ها در شهر میلان و بقیه در استان Lombardia می باشد ،اسامی این دانشکده ها عبارتند از:

 • Milano Leonardo
 • Milano Bovisa
 • Como
 • Cremona
 • Lecco
 • Mantova
 • Piacenza

در هر کدام از این کمپس ها یکسری رشته های خاص وجود دارد که این توزیع رشته ها در کمپس های متفاوت بر اساس امکانات هر کمپس انجام گرفته است.

رشته‌های اصلی این دانشگاه معماری، مهندسی هوافضا، فیزیک و طراحی صنعتی ست.پلی تکنیک میلان دارای 6 رشته مهندسی و 3 رشته معماری می باشد ، این دانشگاه در مقاطع کارشناسی Laurea و کارشناسی ارشد Laurea specialistica و دکترا Dottorato di ricerca دانشجو می پذیرد ، البته لازم به ذکر است که این دانشگاه در برخی از رشته ها در مقاطع دیگری نیز دانشجو می پذیرد که مهمترین آنها کارشناسی اختصاصی Specializing master می باشد که دوره های یک ساله است .

22 درصد معماران ،44 طراحان و 12 درصد مهندسین ایتالیا فارغ التحصیل دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشند.در این دانشگاه 4423 دانشجوی بین المللیوجود دارد  که 1480 نفر در مقطع کارشناسی،1816 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 290 نفر در مقطع Phd مشغول به تحصیل می باشند.*

 

 


از جمله افتخارات موسسه آموزش عالی رسام:

موسسه آموزش عالی رسام اولین دانشگاه ویژه بانوان در استان البرز شناخته شده،توانسته است با گسترش فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی گسترده خود ، جایگاهی برتر را در میان مراکز علمی  به خود اختصاص دهد  دانشگاه رسام مفتخر است که توانسته در زمینه تبادل اطلاعات آموزشی و پژوهشی و برگزاری کارگاههای تخصصی با دانشگاههای معتبر ایتالیا تفاهم نامه ای را منعقد سازد.


تسهیلات موسسه آموزش عالی رسام


ارائه خوابگاه تحت نظارت موسسه برای دانشجویان غیر بومی 

تخصیص وام دانشجویی

تقسیط ویژه شهریه 

تخفیف ویژه شهریه مختص دانشجویان حائز رتبه در مسابقات دانشجویی و کشوری 

ارائه سرویس ایاب و ذهاب مختص دانشجویان تهرانی

تخفیف شهریه به دانشجویان بومی البرز 

 

در عرصه آموزش:

  فرآیندهای آموزشی این دانشگاه به گونه ای دقیق، هدفمند و با کیفیت، طراحی و اجرا می شوند که غالب دانش آموختگان، به راحتی می توانند جذب مراکز دولتی کشور شده و هیچ نگرانی از بابت آینده شغلی خود نداشته باشند.

  بیشتر دانش آموختگان این دانشگاه، در مسیر ادامه تحصیل، موفق به کسب رتبه های ممتاز آزمون های کشوری در مقاطع بالاتر می شوند
 
این دانشگاه، برنامه های ویژه ای را برای جذب و حمایت تحصیلی از دانشجویان خلاق و استعدادهای درخشان طراحی و اجرا می کند
این دانشگاه از امکانات رفاهی و دانشجویی خوبی نظیر  مرکز مشاوره، خوابگاه های مناسب، سالن های غذاخوری ,... برخوردار است.

 این دانشگاه، ضمن توجه جدی به ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و تدارک محیطی خلاق، سعی در ارایه تسهیلات لازم برای رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان دارد.

 • اطلاعیه آموزش
 • اطلاعیه امور کلاس ها
 • اطلاعیه مالی
 • اطلاعیه دانشجویی پژوهشی
 • اطلاعیه امور فارغ التحصیلان
اساتید